Du är här: Startsidan / Blog
jan18
Hej då Rebecka

Ingenting vara för evigt i detta jordeliv. Så även när det kommer till våra tjänster i Barkåkra församling. Vår diakon Rebecka ska vidare i vår Herres tjänst och börja jobba i Sankta Clara kyrka i hjärtat av Stockholm. 

Det är med både glädje och sorg som vi ska avtacka henne nu på söndag den 20/1 kl 10:00 i Barkåkra kyrka. Kom gärna du med och avtacka henne. Det blir kyrkkaffe och tårta efter Gudstjänsten i Barkåkra församlingshem. Ni får dock ha lite överseende om det är lite stökigt i församlingshemmet, det ska snart renoveras. 

Vi ses på söndag!

/Daniel

Alla rättigheter reserverade Barkåkra församling
Svenska kyrkan
2019
Besöksadress Barkåkra församling Barkåkravägen 199 262 91 Ängelholm
Postadress Barkåkra församling Box 1264 262 24 Ängelholm
Telefon 0431 - 44 54 70 E-postadress barkakra.forsamling@svenskakyrkan.se